GalanterníGalanterní portfolio je určeno především pro výrobce alb, diářů, knih, jídelních lístků, kancelářských složek, vizitkářů, peněženek, dokladovek, manikúr, kabelek, kufrů, tašek, brašen, opasků nebo třeba řeznických zástěr. K výběru jsou různé barvy, lesklé nebo matné povrchy a dezény (povrchové struktury či reliéfy) od hladkých po hrubé s hlubšími rýhami.
 
Mezi galanterními koženkami jsou jednostranné (Vinytol) a oboustranné (Vinytol DUO) nánosy na textilním podkladu i fólie bez textilu (Vinyfol). Jednotlivé druhy galanterních koženek se od sebe liší zejména gramáží. K těm s nejnižší plošnou hmotností patří Vinytol 251 (0,23 kg/m2) a s největší plošnou hmotností Vinytol 1000 (1,00 kg/m2). Galanterní koženky bez obsahu ftalátů mají v názvu označení HYG.
 
Pro galanterní výrobky se nejvíce využívá nánosování textilů, které si dodá přímo zákazník. Jsme schopni udělat transparentní nebo barevný polyvinylchloridový (PVC), polyuretanový (PU) nebo polyakrylátový (PAK) zátěr s různými vlastnostmi (HYG pro děti do tří let, sníženou hořlavost, UV stabilitu, odolnost vůči oleji, vodivost…). Uplatnění se nachází při výrobě sportovních tašek, brašen nebo batohů, kdy se strana s nánosem používá uvnitř jako ochrana proti vodě a vlhkosti.
 
Jednotlivé druhy galanterních koženek mají rozdílné využití.
 
Z koženky Vinytol 260 lze vyrobit jednorázové návleky na obuv do chemického průmyslu.
 
Vinytol 275 HYG je lemovka k čalounické kožence Vinytol 586 HYG. Mají stejné barvy a dezén, proto se skvěle doplňují. Lemovka má nižší gramáž. Používají se na magnetoterapeutická zařízení společně s čalounickou koženkou s hrubým dezénem Vinytol 713 HYG, ze které se vyrábí tašky na jejich přepravu.
 
Vinytol 300 se používá na měchy akordeonů (tahacích harmonik).
 
Vinytol 388 HYG vyhovuje požadavku článku 3 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004. Vyrábí se z něj řeznické zástěry a termotašky do gastronomie pro zachování tepla při rozvozu jídelních boxů. Lze ho použít také pro dětské zástěry do výtvarné výchovy nebo výtvarných kroužků.
 
Fólie Vinyfol 601 se používá v kancelářské galanterii při výrobě bloků, fotoalb nebo vizitkářů.
 
Na výplně manikúr, případně i na výplně fotoalb a diářů, je vhodná fólie Vinyfol 619.
 
Do galanterního a zároveň do automobilního portfolia je zařazená koženka Vinytol 692, která je určena kromě galanterních výrobků i na čalounění sedadel a interiérů veteránů. Nejčastěji se používá na vozy Velorex (hadraplány).
 
Na brašny se používají koženky Vinytol 780, Vinytol 830 a Vinytol 1000, které mají vyšší gramáž.
KabelkaManikúraOpasekKapsičkaSložkaSportovní taškaKufr

Zobrazit kategorie a filtrSkrýt kategorie a filtr