Sportovní žíněnkyNabízíme koženky pro výrobu a renovaci sportovních žíněnek a tatami pro judo. Máme koženky jak na vrchní stranu žíněnek, tak i protiskluzné koženky na spodní protismykovou stranu. Plošná hmotnost těchto koženek se pohybuje v rozmezí od 0,635 kg/m2 (Vinytol 635) do 0,77 kg/m2 (Vinytol 776 a Vinytol DUO 822).
 
Koženky pro vrchní stranu žíněnek standardně vyrábíme v bílé a černé barvě a v různých odstínech žluté, zelené, modré a červené. Nejčastěji jsou s dezénem 444, který imituje rohože z rýžových stébel. Na pevném polyesteru jsou koženky Vinytol 660 PES 356 a Vinytol 732. Na tažném úpletu pak Vinytol 725.
 
Na spodní stranu žíněnek jsou určeny koženky s antismykovými vlastnostmi, které běžně nabízíme v šedé a černé barvě. Na pevném polyesteru je Vinytol 776 a na tažném úpletu Vinytol 635.
 
Do portfolia koženek pro výrobu sportovních žíněnek je zařazena také oboustranně nánosovaná koženka Vinytol DUO 822.
 
Někteří výrobci a renovátoři sportovních žíněnek používají i čalounickou koženku Vinytol 712. Tato koženka není tak pevná a může dojít například k trhání úchopů. Z toho důvodu doporučujeme na žíněnky koženky z portfolia sportovních žíněnek.Zobrazit kategorie a filtrSkrýt kategorie a filtr