ČalounickéPro čalouníky nabízíme širokou kolekci koženek. Jednotlivé druhy se od sebe liší gramáží, textilem nebo speciálními vlastnostmi. V rámci jednoho druhu koženky pak vyrábíme zajímavá barevná provedení včetně tiskových variant (dvoubarevná provedení) a různé dezény – tedy struktury či reliéfy povrchu.
 
Gramáž čalounických koženek se pohybuje v rozmezí od 0,2 kg/m2 až po 0,875 kg/m2. Nejnižší gramáž má Vinytol PU 200 N SANAPUR a největší gramáž Vinytol 882 a Vinytol 883 N.
 
V nabídce jsou čalounické koženky ve spoustě barevných provedení. Máme koženky jednobarevné i tiskové, které mají dvě barvy a tvoří tak originální vzhled. Černá, bílá a odstíny hnědé jsou doplněny o temné i jasné barvy.
 
Čalounické koženky mají různé struktury či reliéfy povrchu (dezény). Můžete si vybrat dezény hladké, jemné, imitující kůži nebo hrubé (například dezén 581).
 
Při výběru vhodného druhu čalounické koženky je potřeba zvážit, na jaký účel použití je určena. Do exteriérů je nejlepší koženka s UV stabilitou – Vinytol 580 a Vinytol 680 N. Pro děti do tří let jsou určeny koženky bez obsahu ftalátů s označením HYG. Do divadel a kin jsou vhodné nehořlavé koženky. Obecně sníženou hořlavost značíme písmenem N a v materiálových listech poté přesně stanovíme, o jaký stupeň snížení hoření se jedná a podle jaké normy se testuje.
 
Čalounické koženky na sedadla kolejových vozidel (vlaků, tramvají) jsou zařazeny do portfolia dopravní prostředky. Koženky pro sportovní žíněnky jsou v samostatném portfoliu.
Posilovací laviceDětská stavebnicePotah matraceMasážní lehátkoŽidle do zdravotnictvíSedadla sportovního stadionuČalounění dveří

Zobrazit kategorie a filtrSkrýt kategorie a filtr