Letos slavil Vinytol 60 let!

Vinytol je označení pro umělé kůže neboli koženky nebo také eko kůže. 
Vinytol je plošný útvar, který je složen z nánosu polymeru a textilie. Nános může být kompaktní, lehčený nebo kombinovaný. Textilie může být tkanina, pletenina, netkaná vláknitá vrstva, perlinka, proplet apod. Nános je buď jednostranný nebo oboustranný s převahou měkčeného polyvinylchloridu nebo s převahou polyuretanu.  
Obchodní známka za svou 60letou historii změnila několik vlastníků (v různém pořadí a i opakovaně: Technoplast, Fatra, Československé závody gumárenské a plastikářské, ALIACHEM, SVITAP… více na: http://isdv.upv.cz/portal/pls/portal/portlets.ozs.det?pozk=1518&plan=cs&s_naze=vinytol&s_sezn=%20&s_majs=)
I když je Vinytol registrovaný už 60 let, neznamená to, že je starý (zastaralý). Neustále Vinytoly inovujeme a vytváříme nové druhy, které jsou přizpůsobeny ke konkrétnímu účelu použití a vyhovují požadavkům zákazníků.
V nabídce Vinytolů tak můžete najít jak už tradiční a léty ověřený Vinytol 712, tak i spoustu nových Vinytolů v nových barvách a dezénech. Některé Vinytoly mají speciální vlastnosti, jako je např. nehořlavost, UV stabilita, vhodnost pro děti do 3 let, olejuvzdornost, antifogging, prodyšnost, paropropustnost, antibakteriální a antifungicidní úpravy a další.


« Zpět na výpis novinek

Zobrazit kategorie a filtrSkrýt kategorie a filtr